Jutumaja eesmärk on lugude jutustamise traditsiooni jätkamine.
Juba üheksa aastat oleme korraldanud jutuõhtuid, kontserte, suvelaagreid, festivale ja juturännakuid. Piret Päär, Jutumaja perenaine, on jutuvestmisvaldkonna eestvedajana Eestis tegutsenud kolmkümmned kolm aastat..
Meie pesa asub küll Viljandimaal, aga Jutumaja on alati valmis ringi ringi rändama.

Jutuhommikud, -lõunad, -õhtud ja -ööd ootavad kuulajaid.

Lisaks kõigele muule, on Jutumaja korraldanud ka lugude jutustamise festivale – Üks ei ole ühtegi (2021), Kaks silma kassil peas (2022), Hundid käivad hulgakesi, karud kahe-kolmekesi (2023)

***

Festivali lõpetamine Toilas

Suvelaagrid 2023

Jutumaja seob sõbralik koostöö Männiku Metsataluga (ööbimine, kodune toit, saun) ja Heimtali Loomestuudioga (keraamikatöö). Nõnda võib sõpradega planeerida mõnusa nädalalõpu, kuhu mahub lugude jutustamine, meisterdamine, saun ja hea söök.

Hea koostöö seob meid Männiku Metsataluga.

Tulge pere- või sõpruskonnaga puhkama, sauna, kamina juurde lugusid-muusikat kuulama.
Järgmisel päeval võite minna Heimtali loomestuudiosse saviga meisterdama.

***

Soovitame!

Eesti rahvajuttude kogumik “Õnneliku inimese särk.” Koostaja ja lugude ümber jutustaja Piret Päär

Kunstnik Katrin Ehrlich
Toimetaja Karin Kastehein

Kummardusega kõigi eelnevate eeljutustajate ja rahvaluule kogujate poole.

Sellest raamatust leiad kimbukese eesti rahvajutte. Mõned neid on kindlasti tuttavamad, mõned aga hoopis kuulmata-lugemata.

Nendel ja paljudel teistelgi rahvajuttudel on olnud õnne sattuda Eesti Rahvaluule Arhiivi väga rikkalikku kogusse. Suur osa neist on jõudnud ka raamatukaante vahele, enamasti kellegi ümberkirjutatuna-jutustatuna. Aga on ka kogumikke, kus lood on jäetud just nii, nagu keegi kellelegi neid kunagi ammu on jutustanud või nagu kuulaja need on üles kirjutanud.

Need lood on olnud minu jaoks kõik olulised aastal 2020.

See on kogu pere raamat. Siit leiab lugusid väikestele ja suurtele, emadele ja isadele, vanavanematele, õpetajatele ja isegi…

Või tegelikult on vist hoopis nii, et igas jutus endas on juba midagi lapsele-täiskasvanule, naisele-mehele, kerjusele-kuningale ja isegi…

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Rahvuskultuuri Fondi Härmatali allfond.

***